تبلیغات
اسماعیل - روز شمار ایام فتنه ۲۷مهر
آخرین اخبار سیاسی- ملی - مذهبی
تاریخ : سه شنبه 16 آبان 1391
نویسنده : اسماعیل
سنا: اکبر اعلمی از حامیان میرحسین موسوی در دانشگاه امیرکبیر در مناظره با ناصر قره باغی، گفت: “اگر امروز شهیدان باکری و همت بودند، از کشته شدن فلسطینی‌ها به دست صهیونیست‌ها ابراز انزجار می‌کردند و این امری طبیعی به شمار می‌رود.”

* ایسنا: محمد حسین صفار هرندی با حضور در دانشکده فنی دانشگاه تهران در ابتدای سخنان خود در واکنش به هیاهوی حامیان موسوی گفت: “این کار عادت تاریخی دوستان شما است و حتی به یاد داریم که شما،‌خاتمی محبوب خود را نیز در همین دانشگاه هو کردید. البته این کار زمانی آغاز شد که خاتمی به انحراف اصلاحات اشاره کرد.”

وی با انتقاد از شعارهایی که ۲۴ میلیون رای‌دهنده به احمدی‌نژاد را فریب‌خورده می‌خواند،‌ تصریح کرد: “من پیشنهاد می‌کنم دوستان بسیج با هزینه‌ شخصی بنده زمینه مسافرت این دوستان به مناطقی در جنوب کرمان را فراهم کنند تا اینها نیز تفاوت دولت نهم را با دولت‌های قبلی درک کنند. شهرستان‌هایی در جنوب کرمان وجود داشت که قبلا خیابان آسفالت هم نداشت اما در دولت نهم آسفالت شد و در همان جاها ۹۰% از مردم به احمدی‌نژاد رای دادند.” صفارهرندی همچنین در خصوص شعار مرگ بر دیکتاتور، اظهار داشت: “سوال ما این است که طرفداران آمریکا در دنیا چه کسانی را دیکتاتور می‌دانند؟، کاملا مشخص است که هر کسی که در مقابل آمریکا بایستد حتی اگر از جانب مردم انتخاب شده باشد از طرف حامیان آمریکا لقب دیکتاتور را می‌گیرد. در آمریکا که بوش با اختلاف اندکی به عنوان رئیس‌جمهور انتخاب می‌شود کسی او را دیکتاتور نمی‌نامد اما در ایران برخی اختلاف ۱۱ میلیونی آرا را نادیده می‌گیرند که باید گوش و چشم خود را در مقابل این بدیهیات باز کنیم.”

در ادامه برنامه زمانی که صفار هرندی از تلاش موسوی برای پایان فضاحت‌های موجود سخن می‌گفت، یکی از حامیان لنگه‌کفشی را به سوی جایگاه برنامه پرت کرد که در بین راه بر سر دانشجویان دختر بسیجی فرود آمد. البته صفار نیز درواکنش به این حرکت در حالی که لبخند به لب داشت؛ گفت: “لطف کنید و علامت مدنیت را به سوی ما پرت نکنید.” در این هنگام دانشجویان لنگه کفش پرت شده را بروی جایگاه برده و تحویل صفار دادند و او نیز در حالی که لنگه‌کفش را در دستان خود گرفته بود، گفت: “صاحب این کفش بعد از جلسه بیاید و کفشش را تحویل بگیرد.” البته دانشجویان بسیجی درهمین زمان شعار «آزادی اندیشه، با لنگه‌کفش نمی‌شه» را در سالن فریاد زدند. صفار ادامه داد: “من از اهانت های شما ناراحت نمی شوم زیرا شما به این اهانت کردن ها عادت دارید و زمانی در همین دانشگاه به خاتمی هم اهانت می کردید.” بعد از صفار هرندی ناصر قره باغی کارشناس مسایل سایسی در جمع دانشجویان دانشگاه تهران گفت: ” اگر شبهات در خصوص تقلب واقعیت دارد، در حالی که موسوی بیش از ۳۰ هزار نماینده در صندوق‌های اخذ رای داشت، چرا کسی تا کنون یک برگ سند در مورد آن ارائه نکرده است؟ شما می‌توانید با همین نمایندگان صحبت کنید که پای تعرفه‌ها و صورتجلسه‌ها را نیز امضا کردند تا دریابید که واقعا تقلبی بوده است یا خیر؟ اگر کسی به دنبال خود سانسوری باشد خود را به خواب زده و نمی‌توان این فرد را بیدار کرد. بنده پیشنهاد می‌کنم که شما خود موسوی را به دانشگاه بیاورید تادلایلش را برای شما مطرح کند‌، چرا که آن زمان خواهید دید که وی در خصوص تقلب حرفی برای گفتن ندارد.” وی در ادامه در پاسخ به شعار مرگ بر دیکتاتور حامیان موسوی اظهار داشت: “دیکتاتور کسی است که شب انتخابات خود را رئیس‌جمهور می‌نامد و تاکنون نیز هیچ سندی در مورد ادعای دروغ خود مبنی بر تقلب، ارائه نکرده است.”

* محمد علی مشفق مدیرکل انتخابات وزارت کشور در دولت اصلاحات، طی یادداشتی در روزنامه اعتماد نوشت: « اظهارات آقای دکتر محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام مبنی بر اصلاح نظام فعلی انتخابات و جایگزینی کمیسیون ملی انتخابات به جای وزارت کشور و دستگاه اجرایی پدیده یی امیدوارکننده، راهگشا و عبوردهنده از ساختارهای ناکارآمد و به واقع دولتی در عرصه اجرای قانون و برگزاری انتخابات است.»

* میرحسین موسوی در گفتگویی ویدیویی که سایت کلمه آن را منتشر ساخت، در پاسخ به این سوال که نظر شما در مورد طرح وحدت ملی چیست؟ اظهار داشت: «یک عده‌ای با انگیزه های گوناگون و گاه با انگیزه های خیر به دنبال این بودند که آیا می شود در گفت و گوهای افراد سیاسی می شود دامنه تنش ها را کم کردیا نه؟در این باره یک طرحی آقای هاشمی رفسنجانی داشتند یک موقعی هم بحث این شد که آیت الله مهدوی کنی در این باره نظریاتی دارند. من در جریان پیشنهادی که آقای هاشمی رفسنجانی در نماز جمعه مطرح کردند و بعد پیشنهاداتی که تعدادی از اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام به ایشان کردند، هستم و همچنین از طریق رسانه ها در جریان صحبت هایی هستم که انتساب داده می شود که آقای حضرت آیت الله مهدوی کنی و دیگران مطرح کرده اند. و گاهی هم دیده ام که دیگران و افرادی با نیت های خیر چنین مساله ای را مطرح می کنند، ولی تماس مستقیمی در این رابطه با بنده گرفته نشده و نه نامه نگاری صورت گرفته و نه مذاکره رسمی در این رابطه گرفته است. کلن در این رابطه کاری انجام نشده است.»

* روح الله حسینیان نماینده مردم تهران در مجلس در جمع خبرنگاران در مجلس، طرح وحدت ملی را طرحی انحرافی خواند و درباره طرح هاشمی رفسنجانی برای برون رفت از وضعیت کشور گفت: «اگر هاشمی رفسنجانی صادق است دست از حمایت از متخلفین بردارد تا در این صورت جامعه به وحدت برسد.» حسینیان در پاسخ به سئوال دیگری که به حکمیت مهدوی کنی اشاره داشت، تصریح کرد: «نباید ساده‌اندیشی کنیم. طرح مباحثی مبنی بر این که این افراد به حکمیت آقای مهدوی‌کنی پایبند هستند، ساده‌اندیشی است. کسانی که در مقابل قانون اساسی ایستادگی کردند، به حکمیت آقای مهدوی‌کنی هم پایبند نخواهند بود.»

وی با بیان این که ملاک‌ها برای وحدت و تفاهم باید مشخص باشد، گفت: «ما با چه کسانی می‌خواهیم وحدت ملی داشته باشیم؟ با کسانی که کشور را به آشوب کشیدند؟ چطور می‌توان با کسانی که در مقابل نظام ایستادگی کردند وحدت کرد؟» حسینیان در پاسخ به این سوال که ملاک‌های وحدت از نظر شما چیست؟ گفت: «ملاک‌های وحدت همان‌هایی بود که آنها در مقابلش ایستادند. مگر رهبری بارها تاکید نکردند که به قانون تن دهید؟ اما آنها جز قانون گریزی چه کاری کردند؟» وی در پاسخ به سئوالی که به طرح هاشمی رفسنجانی برای اعمال وحدت اشاره داشت گفت: «من این طرح را طرح انحرافی می‌دانم. مجرمینی که روزی باید به جرمشان رسیدگی شود، این طرح‌ها را مطرح می‌کنند.»

خبرنگاری به حسینیان گفت که آیت ‌الله مهدوی کنی و آیت ‌الله مکارم شیرازی نیز درباره لزوم وحدت ملی تاکیداتی داشته‌اند که او در پاسخ گفت: «هیچ کس با وحدت ملی مخالف نیست. مهم این است که کسی مثل آقای رضایی که یک روز طرح دولت ائتلافی را در مقابل حکومت مطرح می‌کند، امروز از کجا خط می‌گیرد که باز دنبال وحدت ملی است.»

وی در پاسخ به این سوال که آیا منظورتان این است که آقای رضایی از آقای هاشمی رفسنجانی خط می‌گیرد، پاسخ داد: «قطعا همین طور است. زمانی خوارج شعار می‌دادند که (لاحکم الا لله) حرف آنها درست بود اما چه کسانی آن را مطرح می‌کردند؟ امام علی (ع) همان زمان گفتند که حرف آنها کلمه حقی است که باطل ان را غضب کرده است. امروز هم کسانی وحدت ملی را مطرح می‌کنند که وحدت کشور را به هم زدند. آنها نه تنها وحدت کشور را از نظری که از نظر عملی به هم زدند و باعث آتش‌سوزی و خونریزی شدند. آنها باید جواب دهند که چرا اینگونه عمل کرده‌اند.»

حسینیان با بیان این که این افراد مجرم هستند و باید آنها برخورد قانونی شود، محسن رضایی را بازیچه دست دیگران خواند و گفت: «محسن رضایی هم ابتدا تخلف کرد و نتیجه انتخابات را نپذیرفت و بعد باردیگر آن را نپذیرفت. او نباید با طرح مسائل خود را ضایع کند.» حسینیان با بیان این که همه باید زیر پرچم جمهوری اسلامی بیایند، گفت: «کسانی که از زیر این پرچم رفته‌اند باید توبه کنند و به دامن جمهوری اسلامی بازگردند نه این که طلبکار باشند و بگویند که بیایید با ما مذاکره کنید.» وی خاطرنشان کرد: «طرحی که توسط این افراد به عنوان طرح وحدت ملی مطرح شده است یک فتنه جدید است برای گریز از تخلفاتی که صورت داده‌اند.»

منبع: کتاب ۸ ماه نبرد مقدس
موضوعات مرتبط: بصیرت و فتنه ها ,
آخرین مطالب